Březen 2009


Bonboooonky

23. března 2009 v 1:50 Trendy
Fruit Coctail
FRUiT CUP
pop.lock.n.drop.it
Berry Cute
Sweetness
sweet
sweet
sweet
sweet
sweet ;)
Sweet!!!
sweet!!!
Sweet
Your my lolipop!
Ice Cream
Candy
candy
candy
candy
candy
candy
Candy
CaNdY
CaNdY
candy.
chewing gum machine

Gladiátorky

23. března 2009 v 1:46 Botičky
(you in reverse)
boty Piperlime, vesta Zendie, sukně Zozo

If today was your last day.
vesta Marbre, boty CHiemihara, taška Neta-a-porter, řetízky Zappos

The Meeting-TLA
top Net-a-porter, boty Intermixonline, kabát Lagarconne, řetízek Net-a-porter

For: ♥Live♥Love♥Laugh♥
taška Chanel, top Net-a-porter, brýle Oliverpeoples, boty Brownsfashion

casual
top Forever 21, taška 80spurple, boty Monsoon, řetízek Forever 21, náramek Kakooimonnoo

'Cause I need you baby.
taška Yesstyle, boty Mytheresa, top Harpersbazaar

dreamy.
kabátek a top FOrever 21, taška My wardrobe, boty Net-a-porter, kraťasy Wetseal, čepice Invito, náušnice TopshopNemoci nohou (od kotníků k prstům)

23. března 2009 v 1:34 Zdraví
Meziprstová plíseň nohou I - utřeme 3-4 větší stroužky česneku, na jemno rozetřeme hrstičku květů a lístků třezalky tečkované a stejné množství květů měsíčku zahradního. Vše dáme do porcelánové nebo smaltované nádoby a zalijeme asi 1,5dl konzumního lihu (vodka, slivovice). Nádobu uzavřeme a necháme ji stát ve stínu při pokojové teplotě. Po deseti dnech extrakt přelijeme přes sítko a ještě vymačkáme. Každý den ráno a večer si postižená místa potíráme, hlavně mezi prsty, na lůžkách nehtů i za nehty. Snažíme se co nejvíce extrakt vetřít do kůže. Potom si natáhneme slabší ponožky z bavlny. Ráno po ošetření můžeme vylepšit "vůni" nějakou voňavkou. Postižený nehet brzy ztmavne a začne odrůstat, plíseň mizí velice rychle.

Meziprstová plíseň nohou II - vyzkoušejte následující recept: šalvěj lékařská 40g, tymián obecný 40g, vlaštovičník větší 40g. Bylinky naložíme do 200g francovky, necháme asi 3 týdny louhovat, potom smícháme s 8% octem (1díl výluhu na 3 díly octa). Čisté nohy touto směsí potíráme několikrát denně. Občas je zapotřebí kůži potřít lanolinovým krémem. Denně si bereme čisté ponožky. Boty, ve kterých je infekce, je nejlépe vyhodit nebo alespoň dezinfikovat.

Meziprstová plíseň na nohou III - do 1,5litru vařící vody vhodíme 1 plnou lžíci mleté kávy a necháme přejít varem. V mírně teplém odvaru pak koupeme nohy nebo ruce, které jsou postiženy plísní, asi 20minut. Po koupeli natřeme mastným krémem. V lednici odvar vydrží, můžeme tedy opakovat i týdně, čím častěji, tím lépe.

Vavřínová koupel na nožní plísně a svědivé vyrážky - 50g vavřínu obecného (bobkového listu) vařit 10minut v 1litru vody. Koupat postižená místa vždy denně asi čtvrt hodiny a po vyléčení ještě jednou za 3 dny po dobu 2 týdnů. Vavřín dezinfikuje a prokrvuje.

Mazání na plísně z přesličky - čerstvě natrhanou přesličku rolní (může být i jiný druh) posekáme, zalijeme slunečnicovým olejem a necháme šestkrát krátce přejít varem (nevaři!). Za 24 hodin přecedíme a používáme jako mazání na plísně (čím častěji, tím lépe).

Popraskané paty nebo ruce - popraskanou kůži zahojíme, když ji na noc po umytí namažeme čistou vazelínou z lékárny nebo měsíčkovou mastí a navlékneme si mikrotenové sáčky jako ponožky nebo rukavice. Po několika dnech praskliny zmizí a kůže bude vláčná. Popraskané paty můžeme také po umytí potírat rozpůleným citronem a navléci si na noc ponožky. Za pár dní bude pokožka hladká. Obě tyto lidové rady jsou velice úspěšné.

Zrohovatělá kůže na nohách - dobře působí kaše z čerstvých listů břečťanu popínavého (pokud na něj nejste alergičtí). Listy nasekáme nebo umeleme na kaši a přiložíme na zhrublou pokožku. Dobře ovážeme.

Ostruha (výrůstek na patě) - dva suché koňské kaštany (maďaly) ustrouháme na prášek, přidáme 2dl 10% čpavku (z lékárny) a dáme na 7dní do sklenice - po dalších 7 dní z tekutiny připravujeme obkládky. Za 2 týdny možno opakovat. Po dobu aplikace se moč stane ostrou (čpavější).
Napářky: připravují se z bylinek, které změkčují, jako např. komonice lékařská, svízel syřišťový nebo přeslička rolní. Z bylin se udělá odvar a pak se postižené místo napařuje, ale ještě lepší je bylinku utlouci, smíchat s vepřovým sádlem, přidat trochu octa nebo kvasnic a přikládat jako "flastr" (starý recept).

Bolestivé bradavice na chodidlech - 1) v leukoplasti vystřihneme otvor ve velikosti bradavice a přilepíme na chodidlo tak, aby bradavice zůstala nezakrytá. Stroužek česneku rozpůlíme na plocho, přiložíme na bradavici a celé přelepíme další leukoplastí. Opakujeme každý den. Bradavice bude postupně černat a asi za týden ji prostě vyjmeme. Doporučuje se také namáčet česnek před použitím do octa.
2) na bradavice se kape čerstvá šťáva z vlaštovičníku většího nebo osolená šťáva z měsíčku zahradního
3) vyzkoušené jsou i propolisové kapky (z lékárny), kterými se bradavice každý den potírají a zalepí leukoplastí. Ve velmi krátké době bradavice zmizí.
4) když několikrát denně potíráme bradavice šťávou z citronu, do dvou týdnů se vyloupnou - chce to jen trpělivost
A ještě čarodějnická rada: bradavice se mají hubit jen v době ubývajícího měsíce, jinak se objeví znovu.

Hnisavý zánět nehtového lůžka - vymývat heřmánkem a přikládat kaši ze semen pískavice řecké nebo lnu: 2-3lžíce mletých nebo jemně potlučených semen smíchat s trochou horké vody na hustou kaši. Přikládáme na nejméně 15minut a často opakujeme Vhodné jsou také koupele v přesličce rolní (pro zevní použití se mohou použít i jiné druhy přesliček).

Kuří oka - na kuří oka se dávala šťáva z čemeřice, netřesku střešního nebo rosnatky okrouhlolisté, ale toto povědomí asi jen na základě faktu, že je to bylinka masožravá. Osvědčovala se i osolená šťáva z měsíčku zahradního, česneku nebo vlaštovičníku většího. Ale nejlépe se kuří oka odstraní, když se na ně přes noc přiloží rozpečená (nikoliv vařená!) cibule. Po třetím přiložení se obvykle kuří oko vyloupne.

Štítná žláza

23. března 2009 v 1:33 Zdraví
Je to žláza, která svými hormony urychluje přeměnu látek v buňkách. Její špatná funkce plyne hlavně z nedostatku jódu. Jód je nevyhnutelný pro správnou činnost štítné žlázy, protože je součástí jejích hormonů. Bylinek, které tento prvek obsahují, není mnoho. Jsou to zejména chaluha bublinatá a česnek. Jód najdeme i v rajčatech, špenátu, řebříčku obecném, kukuřici, ovesných vločkách, ve višních a třešních, svízelu nebo břečťanu. Břečťan se ale jako přísun jódu nehodí, protože je mírně jedovatý.

Čaj z karbince: karbinec evropský dobře působí na štítnou žlázu, protože hladina a vylučování hormonu štítné žlázy se přispěním karbince vyrovnávají. Je to vhodný rostlinný prostředek při nadměrné funkci štítné žlázy. Zároveň zklidňuje bušení srdce a nervy. Tlumí látkovou výměnu.
Při hyperfunkci štítné žlázy je vhodné dodávat draslík a řeřichu.
Čaj z karbince můžeme použít buď samotný, nebo v kombinaci: karbinec evropský 5dílů, violka trojbarevná 3díly. Použijeme 1-2 lžičky směsi na šálek vody, spaříme a necháme ustát. Pijeme 2-3x denně šálek, můžeme i dlouhodobě (po poradě s lékařem).

Čaj z chaluhy bublinaté: chaluha bublinatá obsahuje jód. Používá se při snížené funkci štítné žlázy s následným tloustnutím (lékařská diagnóza nutná!).
Tento čaj lze koupit v bylinkářství: maximální dávka je 5g (asi půl kávové lžičky) na šálek vody. Čaj se užívá jednorázově, ale pije se po částech 2-3x během dne. Je výrazně cítit po rybině. Chaluha zvyšuje metabolismus (výměnu látkovou) štítné žlázy a tím i celého těla. Z toho důvodu se přidává i do redukčních čajů.

Čaj při potížích štítné žlázy: léčbu štítné žlázy můžeme podpořit tímto čajem, který obsahuje řadu minerálních látek (např. draslík, jód, křemík, železo, hořčík, zinek, fosfor, aj.)
Čaj - měsíček zahradní, kopřivu dvoudomou a řebříček obecný dáme stejným dílem (nebo dle možnosti). Připravíme si ½ litru nálevu, který po doušcích popíjíme během dne.
Když zlobí štítná žláza, jsou vždy vhodné třešně a višně (plody i tinktura ze stopek - obsahuje zinek, mangan, hořčík).
Tinktura - stopky třešní nebo višní zalijeme 60% alkoholem, aby byly zakryté. Necháme několik dní macerovat a užíváme 3x denně 8-10kapek.

Zažívací potíže

23. března 2009 v 1:32 Zdraví
Uklidňující čaj při neuróze žaludku - meduňka lékařská, máta peprná, heřmánek pravý, řebříček obecný, fenykl obecný - vše stejným dílkem, dvě čajové lžičky na 1/4litru vody, spařit a nechat 10minut ustát. Pije se při potížích. Je to dobré a voňavé pití, které léčí i choroby tlustého střeva.

Čaj na chronické střevní katary - prospěje hlavně tlustému střevu. Použijeme mátu peprnou, macešku polní, třezalku tečkovanou, řebříček obecný, yzop lékařský - vše stejným dílem. Připravuje se stejně jako čaj předešlý.

Nechutenství, plnost, nadýmání - máta peprná 20g, oman pravý (kořen) 15g, fenykl obecný 3g, lnice květel 10g, řebříček obecný 10g. 2 čajové lžičky sušené směsi se nechají jen krátce přejít varem a 15minut přikryté ustát. Při nadýmání by měli hlavně starší lidé sníst každý den ráno a večer lžičku drceného fenyklu s medem.

"Šňaps" na podporu trávení - puškvorec obecný (kořen) 20g, pelyněk pravý 50g, hořec žlutý (kořen) 10g, máta peprná 10g, skořicová kůra 5g. Vše naložíme do 1litru vína nebo destilátu (slivovice apod.). Používáme jen 1/2dcl jako lék ½ hodiny před jídlem. Velice dobře pomáhá.

Záněty střev - 1) kaše z drcených lněných semínek (3 - 5x denně lžice).
2) kaše a polévky z ovesných vloček

Čaj proti nadměrné kyselosti žaludku - třezalka tečkovaná 20g, pampeliška (smetanka lékařská) 15g, mateřídouška obecná 15g, máta peprná 15g. 2 čajové lžičky na šálek vody, spařit a nechat 10 - 15minut ustát. Pije se podle potřeby.

Čaj na střevní a žaludeční chronické potíže - pampeliška (kořen a list), kopřiva dvoudomá (mladý list), meduňka lékařská (nať), srdečník obecný (nať), fenykl obecný (podrcená semínka). Bylinky se mohou míchat stejným dílem nebo podle potřeby a možností. Čaj snižuje křeče v trávicím traktu, povzbuzuje vylučování žaludečních šťáv a tvorbu žluče. Připravuje se stejně jako čaj předešlý a pije se ráno a večer před jídlem.

Katary střev s průjmy - 1) ostružník lesní, třezalka tečkovaná, řebříček obec. - stejným dílem.
2) maceška polní, třezalka tečkovaná, mladé listy jahodníku a ostružníku lesního - vše stejným dílem.
Tyto čaje snižují kyselost, zklidňují potíže celého zažívacího traktu a posilují. Vhodné jsou i při zánětu tlustého střeva. 1 - 2 čajové lžičky směsi se zalijí šálkem vařící vody a nálev se nechá 10 - 15minut přikrytý ustát. Pijí se 2 - 3 šálky denně.

Rady proti zácpě - 1) kaše z čerstvých bobulí bezinek (několik lžic)
2) ráno na lačno 2 pečená jablka a ovesné vločky.
3) odvar z květů trnek a sedmikrásek (ráno a večer).
4) kompot ze sušených švestek, švestková povidla, fíky (vždy ráno nalačno).
5) každé ráno 1 lžičku švestkových povidel rozpustit s jednou lžičkou másla a sníst teplé před snídaní.
6) lněné semínko nebo jitrocelové semínko (ráno 1lžíce). Semínka se mohou přidávat do polévky, kompotu, kaše apod. Jitrocelová semínka si sami nasbíráme. Stačí při procházce přírodou sdrhávat hrozinky (klásky) jitrocele.
7) kaše z ovesných vloček (vždy k snídani)

Bolest hlavy

23. března 2009 v 1:31 Zdraví

Bolest hlavy může mít nejrozmanitější tělesné a duševní příčiny. Patří k nim stres, začínající změna počasí, horečnaté onemocnění nebo problémy s trávením, pravidelné přetížení očí apod.
Slavnou bylinkou na všechny bolesti hlavy bývala už od dávných dob bukvice lékařská. Dříve se jí příznačně říkalo "bylina hlavová". Čaj si připravíte ze 2lžiček sušené bylinky, kterou zalijete 250ml vařící vody a necháte přikryté 10 minut stát. Čaj se pije horký v dávce malého šálku každou hodinu, dokud bolesti neustoupí. Tato bylinka působí silně i proti dalším bolestem a je prostředkem celkově uvolňujícím.
Nejnovější výzkumy potvrzují, že všem, kteří trpí bolestmi hlavy, pomáhá i máta peprná. V podobě čaje vám nahradí prášky proti bolestem, navíc vás osvěží a zbaví napětí.
Bylinka s milým názvem dobromysl vás může jako kouzelným proutkem zbavit bolesti hlavy. Jednu lžičku této bylinky - koření zalijte 250ml vařící vody a nechte asi půl hodiny louhovat. Pijte asi 100ml, nejlépe dvakrát denně. Pozor, tato bylinka není vhodná v těhotenství, proto ji v tomto stavu neužívejte.
Na bolesti hlavy též platí heřmánkový čaj, který působí všeobecně na utišení bolesti.
V lékárně dostanete i další zbrań proti bolesti hlavy, a to kozlíkové kapky, které navíc zlepšují krevní oběh a celkově uklidňují.
Při bolestech hlavy a při nachlazení je vhodný čaj z bezinkových květů s meduňkou lékařskou a k potírání spánků a čela můžete použít eukalyptový olej.
Rostlinné silice využívané v aromaterapii se mohou stát spojencem i při bolestech hlavy. Aromatické olejíčky přidané do koupele se do těla vstřebají pokožkou a blahodárně působí i jejich vůně při vdechování. Tři až deset kapek citronového olejíčku rozpustíte ve 100ml mléka a poté přidáte do vody ve vaně. Citronová esence zažene bolesti hlavy a celkově osvěží.
Také vůně levandule a rozmarýnu působí nejen na bolesti hlavy, ale i na špatný spánek a nervozitu. Silice těchto bylin lze koupit a použít do aromalamp nebo i do odpařovačů ústředního topení.
Přepadne-li vás bolení hlavy náhle a nečekaně, vypijte šálek dobré kávy, ovšem bez cukru a mléka, ale se dvěma lžičkami citronové šťávy. Na chuť sice nic moc, ale věřte, že to pomáhá.
Jeden hodně starý recept uvádí: na bolestivé místo na hlavě (spánky, čelo) položte v teplé vodě namočený, osušený a lehce naklepaný list hlávkového zelí a asi 15minut takto odpočívejte.
Také citron může být nápomocen proti bolestem hlavy. Slupku citronu tence oloupejte a přiložte ji vnitřní stranou na spánky. Pokud začnete pociťovat pálení, sundejte ji a místo potřete olejem.
Bolest hlavy z přepracovanosti a duševního přepětí můžete zvládnout teplou koupelí nohou (teplota vody se rovná přibližně teplotě lidského těla) nebo několikrát denně ponořte na chvilku ruce až po lokty do studené vody.
Sledujte, co jíte. Bolesti hlavy mohou vyvolat i některé potraviny. Nejčastěji k nim patří čokoláda, alkohol, káva, ořechy, uzeniny, fazole, sýry s výraznou chutí, čínské pokrmy či sójová omáčka.
Helena Růžičková ve svém bylináři doporučuje vrbovou kůru. Zde je jeden dobrý recept: čaj připravíme z 1lžičky drcené vrbové kůry, kterou přelijeme 1 šálkem vroucí vody a necháme 20minut vyluhovat. Scedíme a během dne vypijeme alespoň 5šálků.
Známý bylinář Pavel Váňa doporučuje zejména bylinky kopřivu, řebříček, zeměžluč, sporýš.

Vyrob si lapač snů

23. března 2009 v 1:25 Magiecké věcičky
Co budeš potřebovat:vrbovou větvičku(vrbu najdeš u potoka i ve městě)malý,hladký kamíbek,vteřinové lepidlo,jakoukoliv bavlnku,korálky,6 pírek(třeba od slepic když nebude nic lepšího),korálky,provázek,2 kůžičky na krk(k dostání ve stáncích na trhu nebo v obchodě s galantérií)
JAK NA TO:
Vrbovou větvičku ohni tak aby se sní vytvořil kruh.Konec svaž k sobě provázkem.Kruh omotej kůžičkou,aby neprosvítala větvička podní.Popros maminku ,aby ti uháčkovala sítku,stejně velkou jako kruh.Jednotlivé konce sítky přivaž ke kruhu a do prostřed sítky nalep vteřinovím lepidlem kamínek.Na každé peříčko navlékni korálek,a svaž podovou peříčka k sobě,aby ti vznikli tři páry.Ty pak přivaž provázkem či kůžičkou k dolní části kruhu tak,jak to vidíš na obrázku.
K horní části kruhu si přivaž kůžičku tak,aby vzniklo poutko.A teď si pověs svůj vlastní lapač snů nad svou postel!!!!!!

Výroba magické svíčky

23. března 2009 v 1:23 Všechno kolem magie

Výroba magické svíčky

A čaroděj pro své kouzlo zažehnul svíci, měla zvláštní vůni a byla plná roztodivných bylinek. I Ty si můžeš udělat kouzelnou svíčku. Každé kouzlo začíná ve chvíli, kdy si stanovíš cíl, čeho chceš dosáhnout. Potom je potřeba si stanovit co všechno budeš pro kouzlo potřebovat. Každá věc, kterou si vyrobíš sám (-a) má Tvoji energii a Tvoji sílu. Kouzlo má pak větší magickou moc. Je velice jednoduché vyrobit si vlastní svíčku.

Pro výrobu svíčky budeš potřebovat:


1. tuhý parafín (koupíš ho v lékárně - 1 kg / cca 200,- Kč)
2. knot ( koupíš ho v chrámových potřebách, drogerii apod. - 1m / cca 25,- Kč)
3. hrnec
4. štíhlou vysokou plechovku
5. alobal
6. bylinky (vybírej bylinky podle typu kouzla)
7. misku na smíchání bylinek
8. vonný olej nebo parfém

Vezmi hrnec a nalej do něj vodu, postav ho na plotnu a přiveď k varu. Do něj postav plechovku s parafínem, který je nalámaný na kousky (aby se rychleji rozpustil). Do misky nasyp bylinky a při míchání je nabij energií Tvého kouzla. Pokud použiješ vonný olej nebo parfém, tak ho také nabij energií Tvého kouzla. Nabití provedeš vizualizací svého přání nebo zaříkáním.

Dále můžeš postupovat několika způsoby:
a) výroba klasické svíčky
b) svíčka odlévaná

A) Klasickou svíčku vyrobíš tak, že do rozpuštěného parafínu nasypeš bylinky, případně naleješ vonný olej či parfém. Potom vezmeš knot a namáčíš ho do parafínu - na chvíli ho ponoříš a vytáhneš, necháš chvíli na vzduchu ztuhnout a pak ho zase na krátkou chvíli namočíš a necháš opět ztuhnout. Opakuješ tak dlouho až svíčka získá požadovanou šířku. Výroba asi tak 2,5 cm široké svíčky trvá něco přes 30 min. Pak svíčku někam pověs a nechej ji ztuhnout.

B) Vezmi alobal a vytvaruj ho podle sklenice do oválného tvaru. Na dno alobalu nasyp bylinky a nalej na ně trochu rozpuštěného parafínu (asi tak 1 cm). Postav doprostřed knot a drž ho tak dlouho až parafín mírně ztuhne. Nasyp trochu bylinek nebo přidej vonný olej či parfém. Nalej zbytek parafínu a vrch opět posyp bylinkami. Nechej v chladu ztuhnout. Až bude parafín tuhý, tak opatrně sundej alobalovou vrstvu. Budeš mít nádhernou svíčku, plnou roztodivných bylinek a úžasné vůně.
Teď může začít Tvé kouzlo se svící nebo rituál. Soustřeď se, vizualizuj splnění svého kouzla, nabij svíčku, zaříkej, tancuj, dováděj a vyváděj. Prostě čaruj!
Nezapomeň tu svíčku zapálit.

Význam barev svíček

23. března 2009 v 1:22 Kouzla, zaříkavadla
ČERVENÁ :
Udržování dobrého zdraví, tělesná síla, fyzická enrgie, sex, vášeň, odvaha, ochrana a obranná magie.
Je to barva ohnivého živlu. Pocelém světě je spojována se životem a smrtí, protože je to barva krve prolité jak při porodu, tak při poranění.
RŮŽOVÁ :
Láska, přátelství, soucit, odpočinek, uvolnění.
Růžové svíčky můžeme pálit při rituálech, které si kladou za cíl posílit naši sebelásku. ideálně se hodí pro svatby a všechny formy citového spojení.
ORANŽOVÁ :
Přitažlivost, energie.
Oranžové svíčky zapalujte tehdy, když chcete přivolat nějaké specifické vlivy nebo předměty.
ŽLUTÁ :
Intelekt, sebedůvěra, věštba a proroctví, komunikace, výmluvnost, cestování, pohyb.
Je to barva vzdušného vlivu. Žluté svíčky palte během rituálů, které mají zvýšit vaši schopnost vizualizace. Než začnete něco studovat, naprogramujten žlutou svíčku, aby stimulovala vaše vědomí, potom ji zapalte a v průběhu studia nechte hořet.
ZELENÁ :
Peníze, prosperita, zaměstnání, plodnost, léčení, růst.
Zelená je barva zemského živlu a také barva plodnosti Země, protože odráží byrvu chlorofylu. Zelenou svíčku zapalujte, když hledáte zaměstnání nebo usilujete o zvýšení platu.
MODRÁ :
Léčení, klid apohoda, parapsychologie, trpělivost, pocit štěstí.
je to barva vodního živlu a pod její vládu spadají oceány a veškerá voda, spánek a soumrak. Pokud máte potíže se spaním, "nabijte" malou modrou svíčku vizualizací toho, jak dobře celou noc spíte. Než ulehnete ke spánku, na chvíli ji zapalte a po chvíli plamen uhaste. Modré svíčky můžeme také "nabít" a páli t tehdy, pokud potřebujeme probudit své "okultní" schopnosti.
PURPUROVÁ :
Moc a síla, léčení vážných onemocnění, spiritualita, meditace, náboženství.
Purpurové svíčky můžeme zapalovat za účelem posílení spirituálních aktivit a svých magických schopností. Bývají také součástí intenzivních léčebných rituálů, a to v kombinaci se svíčkami modrými.
BÍLÁ :
Ochrana, očištění a veškeré ostatní účely.
Bílá v sobě obsahuje všechny barvy a je spojována s Lunou. Bílé svíčky zapalujeme při očistných a ochranných rituálech. Pokud byste měli mít k magickým účelům doma pouze jedinou svíčku, zvolte právě bílou. Než ji zapálíte "nabijte" ji svou osobní energií. Dobře a spolehlivě poslouží k veškerým pozitivním účelům.
ČERNÁ :
Zapuzování negativního, pohlcování negativity.
Černá je vlastně absencí barvy. V magii též reprezentuje meziplanetární prostor, vesmír. Navzdory tomu, co jste o jejich používání kdy slyšeli, černé svíčky pálíme k pozitivním účelům, jako je např. vyhánění škodlivých energií nebo vstřebávání nemocí a zlozvyků.
HNĚDÁ :
Používáme při rituálech týkajících se zvířat, a to obvykle v kombinaci s jinými barvami: hnědá spolu s červenou s cílem ochránit, hnědá spolu s modrou k jeho vyléčení apod.

Jin - Jang

23. března 2009 v 1:21 Všechno kolem magie
Jin a Jang - Pojmy Jin a Jang jsou naprosto vlastní čínskému myšlení. Obě přírodní síly, mužská síla Jang i ženská Jin, vznikly z prajednoty (tachaj-ťi). Z jejich spojení vzniklo pět živlů, které zase stvořili deset tisíc věcí. Již v nejstarších čínských knihách Š' -ťing (Knize písní) a I-ťing (Knize proměn) se mluví a Jin a Jang. "Tady ono zastíněné, tam ono ozářené" (i Jin, i Jang) se píše už v Si-cch', krátkém pojednání připojeném k I-ťing. Rčení můžeme také přeložit podle časového sledu: "Nejprve stín, pak sluneční světlo". V Š'-ťing se se slovem Jin pojí myšlenka na chladné, chmurné počasí, zatímco Jang poukazuje na sluneční světlo a teplo.
Jang odpovídá nebi, jihu, císaři, draku a všem lichým číslům (také případně plnosti). Jin se srovnává se zemí, severem, chladem a se všemi sudými čísly (také případně s prázdnotou). Linie Jin jsou přerušované čáry osmi diagramů, linie Jang jsou nepřerušované. V krátkosti řečeno jsou (jak asi už každý ví) Jin a Jang dva protiklady, které se navzájem doplňují a tvoří dokonalý tvar - Kruh. Když pojmenováváme obě tyto přírodní síly musí stát Jin vždy na prvním místě, ačkoliv v běžném čínském životě je to naopak.
K lepšímu pochopení tohoto symbolu je důležité si uvědomit že se Jin a Jang neustále otáčí. Nemůžu zde vypsat plný význam tohoto symbolu, protože si myslím, že by bez potíží vydal na pořádnou knihu, ale jsem přesvědčen, že když se nad tímto symbolem kdokoli zamyslí tak přijde na spoustu dalších věcí, které zde nebyli řečeny.

Keltský kříž

23. března 2009 v 1:20 Všechno kolem magie
Keltský Kříž - Nebo také kruhový kříž symbolizuje most do jiného světa (Annwn) a k vyšší energii a znalostem. Toto je uskutečněno vertikálními rameny kříže představujícími jiný svět a horizontálními rameny představujícími fyzický svět (Abred).
Okole setkání těchto dvou světů je kruh jako symbol jednoty.
Někde jsem také četl, že tento význam se používá pro Keltský Kříž v křesťansví, ale původně prý to byl kříž plodnosti: kříž byla mužská rozmnožovací síla a kruh ženská. Je tu tím pádem veliká podobnost s egyptským křížem života s Anchem
Celtic Cross
Kamenné kříže, plné ornamentů, s kruhem v oblasti křížení břeven, jsou charakteristické pro irské, tzv. keltské křestanství.

Tyto kříže můžeme vidět dodnes poblíž starých irských opatství a na hřbitovech. Takové zobrazení kříže se nachází také ve starých irských rukopisech, které pocházejí ze 6., 7. a 8. století našeho letopočtu. Ornamenty, které pokrývají břevna křížů, jsou charakteristické pro pozdněkeltskou kulturu, která se v Irsku udržela v rozkvětu i v době, kdy kontinentální Evropu ničily hordy nájezdníků v době stěhování národů, po úpadku Říše Římské. Takové kříže vznikaly v době Artušových rytířů Kulatého stolu.

Jak se stal součástí keltského kříže onen kruh?
V Irsku původní keltské náboženské představy pozvolna splynuly s křesťanstvím, a k posvátnému znamení kříže se přidružil mnohem starší posvátný prvek - sluneční kruh. Obdobně vypadá bretonský kříž, který je vlastně zároven stále Taranisovým kolem- slunečním znamením, které dělí kruh bud čtyřmi loukotěmi, anebo osmi. Taranisovo kolo bylo považováno za mocný amulet. A mocným amuletem se stal kříž, který obě znamení spojuje. Tento malý křížek je vlastně upomínkou na bílé kamenné kříže, které jsou již více než tisíc let spjaty s krajinou Smaragdového ostrova. Svému nositeli by měl přinášet mír duše, harmonii a světlo.

Kříž

23. března 2009 v 1:19 Všechno kolem magie
Kříž
Spojuje dva protiklady, a to jak horizontálně, tak vertikálně: nebe a zemi; život a smrt; světlo a tmu. Někdy se lze setkat s křížem jako znakem stromu života, což souvisí s předkřesťanským uctíváním přírody (zejména stromů). Křesťanský kříž je základním symbolem křesťanů. Symbolizuje Krista, který se obětoval za lidstvo. Je často používán jako magické zaklínadlo. Labarum kombinuje řecká písmena chí (c) a ró (r), tvořící první část slova "chreston" (dobré znamení). Ankh je v současnosti velmi populární, zejména mezi mládeží. Tento egyptský znak reprezentoval kříž života. Povšimněte si, že slučuje solární, falický i vaginální symbol. Představuje posvátnou tradici a vědění získané magickým zasvěcením. Má poetické jméno Klíč k Nilu. Keltský kříž (neboli kříž vepsaný do kola a přesahující jeho obvod) vznikl asi 1 500 let př. n. l. Jedná se o stylizované zobrazení loukotí a ráfu. Používá se jako znak slunce a jeho životadárné síly. V podobě amuletu slouží pro usmiřování nadpřirozených sil a ochranu ve válce. Svastika se hojně používá jako doplněk run. Její původ vystopujeme na Středním východě, jakož i v obou Amerikách. Symbolizuje otáčející se Slunce a vyjadřuje štěstí, zdraví a blahobyt. Oblíbená je zejména v Indii, kde ji malují na prahy, aby zahnala zlé duchy. V dobách, kdy byli křesťané pronásledováni, ji používali jako své tajné znamení. Proto se jí říká Crux dissimulata nebo také Crux gammata (protože je složená ze čtyř písmen L).

Pentagram

23. března 2009 v 1:18 Všechno kolem magie
Pentagram
Znakem, který nejvíce reprezentuje magii, je pentagram. Jedná se o pěticípou nevyplněnou hvězdu, jejíž jednotlivé strany se navzájem prolínají. Symbolizuje "pět údů člověka" (2×ruce, 2×nohy a hlavu). Označuje také mystický pátý element akášu (vedle ohně, země, vzduchu a vody). Pentagram postavený na jeden vrchol je známý jako symbol, který (zne)užívá černá magie; původně ovšem značil vyšší stupeň zasvěcení.
Pěticípá hvězda, významné magické znamení, zvané "planoucí hvězda mágů" nebo také "muří noha", současně silný pantakl, který jako kondenzátor magických fluid poskytuje magiku, jenž jej nosí na prsou nakreslený červenou barvou na panenském pergamenu, nejvyšší ochranu (jeho trujúhelníkové prvky představují čtyři živly a duchovnost. Toto zdvojení zase symbolizuje moc spoutat nebo zapudit zlé duchy). Rozlišuje se pentagram bílé a černé magie: Pentagram bílé magie obsahuje zakreslenou postavu člověka s rozpjatýma rukama, pentagram černé magie je obrácený pentagram magie bílé se zakreslenou hlavou mendeského kozla sabatu.
Velký magický pentagram je opsán božským jménem Tetragrammaton, případně hebrejskýmy písmeny jod-hé-vau-hé (JHVH) Esoterně je pentagram symbolem mikrokosmu, tj. člověka. Hojně byl zobrazován na řeckých mincích a v současné době je symbolem řádu zednářských lóží a hermetických společenství. Ve Skandinávii se pentagram kreslil na dveře jako ochrana proti Ďáblovi a Trollům. V Pythagorejském mysticismu symbolizuje pentagram lidské bytí. Horní cíp je hava, další pak ruce a nohy.