Srpen 2008


Rihanna in North Hollywood (29.8.)

31. srpna 2008 v 15:12 Rihanna
ClicK na Celý článek

Marshmallow

30. srpna 2008 v 20:53 PictíkyModrásek

30. srpna 2008 v 20:48 Pictíky

zdrojHilary Duff - Goes to the Gym (28.8.)

30. srpna 2008 v 10:59 Hilary Duff
ClicK na Celý článek


Řětězák od Jaajky :-*

30. srpna 2008 v 8:00
Co tě napadne při slově... :
Škola >> Vopruz xD
Moře >>vlny,pláž,opalování
Sníh >>sněhulák :D
Internet >> icq, blog, informace
Dveře >> klika
Kolo >> moje každodenní činnost :)
Afrika >> Vedro
Asie >> japonci
Amerika >> woooow xD
Sobota >> den lenošení
Jakej vztah máš k....?
Cigaretám >> nějak mi nevadí ale včdycky sem celá načichlá xD
Alkoholu >> mnam xD
Drogám >> nemám k nim vztah
Homosexuálům >> nevadí mi...sou v pohodě :)
Co si myslíš o těhle stylech?:
Emo >> nemusím je!
Punk >> nelíbí se mi
Scene >> celkem jo nějaký scene girls sou krásný
Disco >> ok :)
Hip Hop >> skvěěělej ted na něm dost ulítávám xD
Kdybys měla 60 miliónů korun.....
Změnil by se ti nějak život? >> rozhodně!
Rozdala bys je? kdyby jo, komu? >> ani nápad moje xD
Co bysis šel/ šla hnedka koupit? >> oblečení,doplnky,boty,dům xD
Chovala byses k lidem jinak? >> myslím že ne...nebo spíš doufám!
A tady máš zase na výběr... :
Měsíc bez počítače // bez mobilu >> bez mobilu
Dovolená na Bahamách // na Novym zélandu >> na bahamách
Trpět Anorexií // Obezitou >> anorexií
Pracovat jako kadeřnice // kosmetička >> Kadeřnice
Mít v budoucnu rodinnej dům // byt >> rodinnej dům
Tak to stačí... :D A koho odpovědi by tě zajímali? Kohokoliv budu ráda když si to udělýte

3 nejvlivnější zpěvačka

28. srpna 2008 v 9:58 Ashley Tisdale
Ashley se umístila v TOP žebříčku 50 nejvlivnějších zpěvaček na teenagery. Žebříček sestavil portugalský Teen Magazine.
A Ashley se umístila na 3. místě!! Myslím že je to výborné.. :) Jinak na 5. místě se umístila Ashleyina BF Vanessa, na 6. Hilary a na 7. další BF Miley..
1. Avril Lavigne
2. Amy Lee
3. Ashley Tisdale
4. Lindsay Lohan
5. Vanessa Hudgens
6. Hilary Duff
7. Miley CyrusAshley Tisdale in LA (26.8.)

28. srpna 2008 v 9:47 Ashley Tisdale
ClicK na Celý článek

Proč je „Thinspiration“ postavené na hlavu

23. srpna 2008 v 21:07 Anorexie a Bulimie
6 důvodů, proč je "Thinspiration" postavené na hlavu:
1) UNIVERZÁLNÍ KOSTRA PRO VŠECHNY?
Osobně považuji za největší hloupost radu, kterou jsem nalezla na jednom nejmenovaném blogu - "Nos se sebou neustále fotku oblíbené modelky pro inspiraci." Spousta dívek vzhlíží k slavným divám jakožto k oltáři - sbírají fotky módních ikon a vtloukají si do hlavy, že právě takto budou vypadat, budou-li ignorovat rozzuřené kručení v břiše.
Proč je to tedy hloupost? Lidé nemají univerzální stavbu kostry. Velkou roli hrají geny - někteří se zkrátka narodili s vysokou, útlou kostrou a dlouhými končetinami, jiní mají postavu podstatně robustnější. Nebuď tedy naivní! Máš-li širší stavbu kostí, můžeš hladovět a hladovět a jediné, čeho docílíš, bude, že se z tebe stane kost a kůže, ale přes boky stejně nebudeš mít svoji vysněnou míru. Kosti holt nezhubneš, nohy hladovkou neprodloužíš a nakonec skončíš leda tak na psychiatrii.
2) NEREÁLNÉ CÍLE, NEÚSPĚCH ZARUČEN
Je důležité, aby ses naučila mít své tělo ráda i s jeho nedostatky. S rozumným, po všech stránkách vyváženým jídelníčkem a adekvátní pohybovou aktivitou můžeš postupem času nějaký ten faldík shodit. Pokud si však dáš předsevzetí, že do Vánoc budeš vypadat jako modelka z obrázku, či že při své výšce 160 cm zhubneš z 55 kg na 40, měla by ses nad svým smýšlením vážně zamyslet.
Dejme tomu, že jsi skutečně baculatější (tedy ne střízlík, který se z nudy rozhodl připojit se k jakési komunitě anorektiček a proto si usmyslel, že má příliš velký zadek a špekaté břicho, i když to není pravda) a ráda by ses dostala do formy. Přestaneš jíst příliš kalorická jídla, začneš sportovat a po měsíci zjistíš, že máš dvě či tři kila dole. Je to úspěch? Ano! Jen dietou, kterou nezhubneš více jak 1 kg za týden, své zdraví neohrozíš a kila tak shozená se ti jen tak nevrátí. Budeš-li však očekávat, že po už týdnu každodenního cvičení a drasticky zredukovaného jídelníčku budeš vypadat jako Keira Knightley, brzy upadneš do začarovaného kruhu depresí, přejídání, zvracení či hladovění. A anorexie či bulimie je na světě.
3) SEZNAMTE SE, PHOTOSHOP!
Vlastníš blog s rubrikou "Thinspiration", do které strkáš jednu fotku své oblíbené hvězdičky za druhou? Tak pozor, skutečná realita přichází. Myslíš, že je reálné, aby byly všechny celebrity na fotkách tak dokonalé s hladkou, zářící pokožkou, žádnými kruhy pod očima a neskutečně plochým bříškem? Není. Je pravdou, že ideály krásy se v různých dobách měnily. To, co je však považováno za ideál krásy dnes, nemá s přirozeností nic společného. Existence všemožných počítačových programů má na svědomí nejednu zakomplexovanou ženu.
Čili - je správné vzít si za vzor obrázek ženy, která ve skutečnosti (bez hodinového piplání počítačového grafika) beztak vypadá úplně jinak? Pro příklad ještě několik zajímavých fotek jako důkaz toho, co všechno ten zatracený Photoshop dokáže…
photoshop2
photoshop1
Mimochodem, hodně lidí se pídí po tom, jak celebrity vypadají bez nalíčení. V součastnosti je však dost možná zajímavější, jak vlastně vypadají bez počítačové úpravy!
4) "REAL" GIRLS?
Při přečtení předchozího odstavce v podstatě kdokoliv může namítnout, že pro svou inspiraci sbírá fotky cizích, "opravdových" (odtud ono "real") dívek. Pár takových fotek jsem si samozřejmě (a musím říct, že bohužel) také prošla. Nevěřila jsem svým očím, když jsem v komentářích pod fotkami četla, jak se návštěvnice blogu rozplývají právě nad fotografií té nejkostnatější s poznámkami typu "Ta se má, jak se jí jenom podařilo takhle nádherně zhubnout?".
Co by sis tedy měla uvědomit, lapáš-li po dechu při pohledu na neskutečně krásná bříška těchto dívek a závidíš jim jejich laní nožky?
*Jak už bylo řečeno u prvního bodu, někdo má holt "dobré" geny a může vypadat jako modelka, přestože se cpe od rána do večera zmrzlinou a chipsy. S takovými dívkami se nemůže srovnávat každý!
* Nikdy nevíš, jak na tom slečna na fotografii ve skutečnosti je. Možná se jedná o nemocnou anorektičku, kterou pár dní po vzniku fotografie museli hospitalizovat na jednotce intenzivní péče a dnes musí pravidelně docházet na sezení u psychiatra, je pod stálým dohledem lékařů a možná si anorexií či bulimií poškodila některé orgány, s čímž se bude muset léčit do konce života.
* Víš, kolik je dívkám na fotografiích vlastně let? I to je velice podstatný údaj. Se vší upřímností, přírodní zákony v mnoha směrech zkrátka neoblafneš. Jakmile dospíváš, mění se tvary tvého těla - to kvůli tomu, abys za pár let jakožto žena byla dost silná dát život malému človíčkovi. S nohy o rozměrech špejle by ses pod tíhou pětikolového břicha skácela jako domeček z karet. V dávných dobách, kdy lidé neměli zajištěný stálý dostatečný příjem potravy po celý rok, si ženské tělo naučilo ukládat tukové zásoby (oblast kolem pupíku, boky, stehna), aby těhotná byla schopná donosit dítě i v případě neúrody a období hladu. Svou velkou úlohu hrají hormony, a tak je jasné, že například zdravá dvacetiletá dívka se nemůže srovnávat s třináctiletou nudlí (většině dívek na fotografiích není víc), která ještě nezačala ani menstruovat! Uvědom si i to, že spoustě modelek v časopisech je sotva kolem patnácti let, pouze jsou tak nalíčené, oblečené a učesané, že vypadají mnohem dospěleji.
* Mnohé fotky jsou vyfocené tak, aby tělo vypadalo ještě kostnatější. Stačí se "vyblejsknout" s co nejvíc zataženým břichem, aby žebra trčela všemi možnými směry. A ostatní se můžou přetrhnout, aby vypadaly také tak. Pozor, už to, že se tyto dívky fotí a snímky vystavují na webu, aby jim jiní říkali, jak jsou hubené, svědčí o jejich anorexii.
* Ještě si neodpustím úvahy o názvu "real girls" - skutečné, zdravé holky přece jen vypadají jinak. Nelezou jim kosti a zajímají se i o jiné věci, než o váhu a míry v pase. Místo studování kalorických tabulek utíkej ven za kamarády, budeš daleko šťastnější a spokojenější. Když trávíš čas neustále jen s jedním jediným člověkem, brzy se dostaví ponorka - budeš-li kamarádit jen se svým obrazem v zrcadle, budeš se den ode dne nenávidět víc, přestože hubneš a plníš tak svůj vysněný "plán".
5) JÍME, ABYCHOM ŽILI!
Byla jsem doslova šokovaná, když jsem si přečetla denní jídelníček jedné z postižených. Na snídani si dala kostku ledu, na oběd žvýkačku (a ještě se hloupě ptala, jestli se žvýkačka náhodou nepočítá). Další den to samé, tedy jen s rozdílem, že následující noc do sebe nasypala balíček chipsů, tři tatranky a další vysoce kalorické, ale nijak výživné pochutiny.jime
Není pravda, že se bez jídla obejdeš a že budeš-li silná a vydržíš-li nejíst, získáš (bez následků)postavu jako modelka. Jídlo není pouze plné kalorií (které tak jako tak potřebuješ, aby ses mohla hýbat, dýchat - zkrátka žít), ale obsahuje živiny, které jsou nezbytné. Bílkoviny jsou potřebné pro stavbu svalových tkání, sacharidy dodávají tělu potřebnou energii pro život, tuky jsou zásobami "na horší časy" a propos, velká spousta vitaminů se rozpouští výhradně v tucích - čili nestačí slupnout vitamínovou tabletku! Bez těchto látek to s tebou půjde od desíti k pěti. Po týdnech hladovění tělo zareaguje úbytkem váhy, jelikož začne spotřebovávat své zásoby. Přesto bude velmi strádat nedostatkem. Na nehtech, jež se ti budou lámat, se objeví velké bílé fleky, zhorší se ti kvalita pleti, vlasy začnou ve velkém vypadávat a bude pro tebe obtížné uzvednout třeba jen mobil či sklenici s vodou.
Vrátím se k jídelníčku dívky, o které jsem mluvila v prvním odstavci. Tělo si jídlo žádá nejrůznějšími způsoby - můžeš to všechno ignorovat, stejně ve slabé chvilce podlehneš. Poprvé do sebe nacpeš hromadu sladkostí a budeš mít výčitky. Podruhé vybílíš ledničku a z výčitek se doženeš ke zvracení. Bulimie je tak zákeřná! Potřetí už ani jídlo ve svém staženém žaludku nebudeš moci normálně udržet a poletí to ven úplně samo. Tento stav už je velice vážný a je nezbytné vyhledat odbornou pomoc, než bude příliš pozdě.
Pamatuj - krásné tělo nebudeš mít za týden! Budeš-li spěchat, jedině si ublížíš. Rozhodně je daleko rozumnější začít se stravovat zdravěji a hýbat se (pokolikáté už to říkám?!). Výsledky nebudou vidět hned, avšak budou trvalejší.
Jen si to představ, měsíc nebudeš téměř jíst, sice shodíš na váze, ale kompletně si narušíš své zdraví, a nakonec skončíš v nemocnici, kde tě budou neustále hlídat, cpát do tebe jídlo a váha půjde bleskově nahoru. A shazovat znovu? Ba ne, neustále tě už bude někdo kontrolovat a navíc, svůj metabolismus sis už natolik narušila předchozím anorektickým experimentem, že zhubnout zdravě už nebude nikterak snadné.
Nehubni, začni žít zdravě!
6) NEZAVÍREJ OČI PŘED SKUTEČNOSTÍ
Podle mých osobních průzkumů každá pro-ana dívka má dostatečné množství informací o poruchách příjmu potravy, zajímá se o příběhy dívek, které anorexií trpěly, a články o anorexii se objevují i na nejrůznějších blozích paradoxně k hladovce navádějících. Z toho plyne, že tyto dívky jsou si moc dobře vědomy všech možných rizik, ale přesto se v nezdravém hubnutí dokonce podporují a vytvářejí tzv. pro-ana komunity.
Každá z těch holek, která v tuto chvíli leží na nemocničním lůžku se zavedenými hadičkami do žil, si říkala, že jí se to nemůže vyhnout kontrole, že jakmile bude spokojená, přestane. Jenomže ono není snadné přestat. Anorexie je nemoc, která tě pohltí a ty nebudeš moci poznat, kdy je nejvyšší čas začít se sebou opravdu něco dělat.
Co říci na závěr?
Jsi mladá, užívej si života. Místo toho, aby ses ničila a naříkala nad výstřižky svých "thinspirací", můžeš něco zažít, udělat užitečnou věc či někoho potěšit. Věř, že tě tví kamarádi nemají rádi za to, jak vypadáš, ale za to, jaká jsi. A kdo by chtěl kamarádit s holkou, která je sice ukázkově hubená, ale dieta jí vzala to všechno dobré, co bylo v ní? Já teda rozhodně ne ;-)
zdroj:http://slecna.info/