SOS program pro tvé vlásky!

27. února 2008 v 18:33 |  Be beauty

SOS program pro tvé vlásky!

Jsou tvé kadeře suché, bez života nebo naopak mastné a zplihlé? FOXY má pro tebe náruč rad, jak si poradíš s roztřepenými konečky, zplihlými kadeřemi nebo třeba s vlasy, kterým chybí ten správný lesk. Péči o své vlásky bys totiž rozhodně neměla zanedbávat! Není to žádná věda, stačí znát pár chytrých vychytávek a bude z tebe lvice!

Problém č.1: MASTNÉ VLASY

Přestože jsi si vlasy umyla teprve včera, už dnes vypadáš jako zmoklá slepice? Tak v tom případě není pochyb, že jsi majitelkou právě tohoto typu vlasů!
Mastné vlasy už brzo po umytí vypadají zplihle, hůře se upravují a často se slepují do jednotlivých pramínků. To všechno mají na svědomí mazové žlázy na hlavě, které hlavně v důsledku hormonálních změn v pubertě produkují nadměrné množství tuku, než potřebuje pokožka hlavy a vlasy k dostatečné výživě.
SOS: Potřebuješ někam vyrazit a děsíš se, že s takovými "mastňáky" přece nikam nemůžeš? První pomoc je následující - pokud máš dlouhé vlasy, stáhni je do culíku nebo drdůlku, pokud máš kratší sestřih, nanes do vlasů malé množství nemastného gelu a sčeš je dozadu. Výborně ti poslouží také tzv. suchý šampon. Je to ve skutečnosti sypký pudr, který z povrchu vlasů vysaje přebytečný tuk. Stačí, když slabou vrstvou tohoto pudru poprášíš vlasy (především u kořínků, kde je mazu nejvíce), mírně je rukama promneš a pomocí hřebenu vyčešeš. Bohužel je tato vychytávka vhodná jen pro světlovlásky - černým či tmavě hnědým vlasům by dodal šedivý nádech! A že nemáš suchý šampon zrovna po ruce? Nevadí, popadni lak na vlasy, ten také dokáže vysát z vlasů mastnotu. Z dostatečné vzdálenosti vlasy přípravkem nastříkej, nech uschnout a poté je projeď prsty.
Péče: Vlasy si umývej podle vlastní potřeby klidně každý den. Vybírej si však jen přípravky vhodné pro rychle se mastící vlasy, které musí být jemné a nedráždivé. Dobré je také vědět, že agresivní přípravky, mytí horkou vodou a časté fénování pokožku hlavy dráždí a ta proto produkuje mazu ještě více!

(Náš tip:
Šampon 2 v 1 s limetkou a mučenkou pro jemné a mastné vlasy 200 ml, Avon, 89 Kč)

Problém č.2: ROZTŘEPENÉ VLASY

Vypadají tvé vlásky jako suchá sláma, jsou drsné na pohled a čepíří se na všechny strany? Nejsnadnějším pomocníkem pro tebe budou kadeřnické nůžky, ovšem i tak radikálnímu zákroku jde včas předejít!
Čím delší jsou tvé vlásky, tím starší jsou jejich konečky. Používáním nevhodných vlasových přípravků, tření vlasů o ramena a obličej se nejdříve projeví právě na kvalitě vlasových konečků, které pak nevypadají vůbec hezky!
SOS: Nejlepší pomocí je skutečně zastřižení konečků, po kterém budou vlasy ihned vypadat daleko zdravěji a také účesy na nich budou mnohem lépe držet. Neboj, nemusíš se ostřihat úplně nakrátko - stačí, když kadeřnici sdělíš, že je chceš zastříhnout asi centimetr nad tím, kde končí jejich roztřepení, jinak by to nemělo smysl a vlasy by se třepily dál.
Pokud ovšem o svoji hřívu nechceš v žádném případě přijít, budeš se muset spolehnout na speciální vlasové přípravky s obsahem keratinu. Vytvoří na vlasech ochranou vrstvu, zpevní je, a budou se dokonce méně třepit, jelikož jsou konečky obalené regenerační látkou více odolné vůči škodlivým vlivům.
Péče: K mytí vlasů jsou výborné jemné zvlhčující šampony, které zároveň hydratují. Na hodně roztřepené konečky nanášej po každém mytí vhodné regenerační kúry, výživné masky nebo olejové zábaly. Pokud to s tvými konečky nevypadá zas až tak špatně, stačí tyto přípravky používat zhruba po každém čtvrtém až pátém umytí. Zvýšenou pozornost bys měla věnovat také sušení! V žádném případě je nedrhni ručníkem a nefénuj je příliš horkým vzduchem.
(Náš tip: Výživný šampon pro poškozené vlasy Lifetex 250 ml, Wella, 252 Kč)

Problém č.3: VLASY BEZ LESKU

Chceš oslnit svého idola zářivými kadeřemi, ale tvé vlasy působí matně, často se lámou a vypadají suše? I ty jde vyřešit!
Na povrchu každého vlasu jsou malinkaté šupinky. Pokud do sebe přesně zapadají, neodchlipují-li se nebo nejsou-li porušené, jsou vlasy přirozeně krásné a lesklé. V opačném případě vypadají matně, jsou křehké a suché.
SOS: Nejrychlejším pomocníkem pro tebe bude gel, lak na vlasy s leskem nebo vosk. Tyto přípravky ovšem nesmí obsahovat alkohol, který vlasy ještě více vysušuje, a jejich používáním by sis rozhodně nepomohla. V případě, že máš právě na úpravu účesu dostatek času, umyj si je a na závěr je opláchni obyčejnou perlivou minerálkou s oxidem uhličitým. Ten vlasové šupinky uzavře a tvé vlásky se zase budou krásně lesknout.
Péče: Používej zásadně jemné šampony, které jsou určeny přímo pro křehké a narušené vlasy. Při mytí nanášej na vlasy pouze malé množství šamponu, který na závěr velmi důkladně opláchni. Jakýkoliv zbytek přípravku vlasy zatěžkává a zmatňuje!
(Náš tip: Sprej na vlasy pro výrazný lesk Touch & Feel 200 ml, Wella, 429 Kč)

Problém č.4: JEMNÉ VLASY

Ať děláš, co děláš, nikdy tvé vlasy nevypadají bohatě a nadýchaně, aby sis mohla připadat jako svůdná lvice? V tom případě jsi majitelkou velmi jemných vlasů!
Jasně, není to spravedlivé, že jemné vlasy mají daleko menší průměr, než normální vlasy, ale co na plat? Jemné vlasy vypadají zplihle a málokterý účes na nich vydrží aspoň polovinu požadované doby. Zároveň jsou citlivé například na změny počasí, na stav ovzduší a snadněji se lámou.
SOS: Tvou tajnou zbraní je pěnové tužidlo pro zvětšení objemu. Tužidlo můžeš nanést jak na mokré, tak na úplně suché vlasy, takže ho stačí nanést, rozčesat a vysušit fénem. Ale bacha - i na správném fénování záleží! Ať máš vlasy mokré či suché, vždy je suš v mírném předklonu a proti směru jejich růstu. Zapomeň naopak na laky na vlasy, stylingové gely nebo vosky - po nich budou tvé vlasy těžké, a tím pádem i více slehlé.
Péče: Vyhni se používání přípravků 2v1. Ty vlasy totiž nejenom zjemňují, ale také obsahují látky, které se na nich zachytávají, a tím je zbytečně zatěžkávají. Maximálně jednou za týden svým vlasům dopřej výživnou kúru, která jim dodá výživné látky a zpevní je. Účinek kúry zvýšíš tak, že si vlasy zabalíš do igelitu nebo do ručníku. Díky teplu se totiž vlasové šupinky na chvíli otevřou a výživné látky proniknou hlouběji do vlasové struktury.
(Náš tip: Kúra pro zvětšení objemu a úpravu vlasů 150 ml, Avon, 149 Kč)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký je tvůj oblíbený sport ?

Miluju všechny sporty ! 14.6% (44)
Koníci 6.3% (19)
In-Line 9% (27)
Nakupování a moda xD 36.2% (109)
Fotbal 5.3% (16)
Plavání 11.6% (35)
Atletika 4% (12)
Cyklistika 6.3% (19)
Hokej 3.7% (11)
Formule 3% (9)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama