Jak pečovat o krátké vlasy?

27. února 2008 v 17:18 |  Be beauty
Co se týče péče, potřeby vlasů každé z nás jsou samozřejmě zcela individuální, a to i v případě, že máme třeba naprosto totožný sestřih, neboť nezáleží ani tak na délce vlasů, jako spíše na jejich kvalitě.
Pokud vás trápí roztřepené konečky (nenechte se mýlit, ty nejsou výsadou pouze dlouhých vlasů!), je třeba použít vyhlazující péči.

Máte li starosti s řídkými a zplihlými vlasy, rozhodně sáhněte po šamponu dodávajícím objem. Když pak není čas trápit se s natáčkami a gel vaše vlasy dostatečně nenadzvedne, vyfoukejte je přes kulatý kartáč s měkkými štětinami.

Je-li řeč o barvách, pravdou je, že krátký účes rychle odrůstá a nežádoucí barva je výrazně vidět. Kvůli častému barvení si proto vyberte produkt, který vaše vlasy i ochrání. Krátké vlasy se častým barvením a stylováním vyčerpají a řídnou. Jednou za čas jim dopřejte oživovací kúru.

Pokud jde o běžnější péči, stres a nemoci se často podepisují i na kvalitě vlasů, a tak není od věci, je čas od času "ozdravit" kúrou, která jim dodá ztracenou kvalitu i sílu. Výsledek je překvapivý! Poškozené vlasy potřebují čas od času regenerační kúru, která je oživí, zlepší jejich odolnost a usnadní jejich úpravu.
Nezapomeňte ale, že ne každému musí krátké vlasy slušet. Ke každému tvaru obličeje sedí něco jiného, a tak je rozhodně na místě poradit se s kadeřníkem, zda je vámi zvolený účes vhodný, či ne. Zde platí rčení "Dobrá rada nad zlato" dvojnásob. Přeci jen, špatně vybrané tričko můžete kdykoliv zahodit, ale se špatným účesem už to není tak snadné.

Pokud jde ale o styly, vybere si asi každý. Krátký sestřih může být sportovní, elegantní, bláznivý, prostě jakýkoliv vás napadne, a to klidně během několika málo minut. S krátkými vlasy se dají dělat zázraky skutečně na počkání. Stačí k tomu například květiny či různé čelenky, sponky a klipsy do vlasů.
Inspirovat se můžete třeba u Lucie Vondráčkové, Judi Dench (přísné, ale elegantní M z Jamese Bonda), Kateřiny Kornové, Anety Langerové nebo třeba Hillary Clinton.

Nemusím snad ale připomínat, že pokud chceme, aby naše vlasy dobře vypadaly, samozřejmě je nutné dbát na správný výběr vlasové kosmetiky. Každý typ vlasů vyžaduje nejen odpovídající druh šamponu a kondicionéru, ale také vhodné stylingové přípravky, bez kterých se u krátkých střihů asi neobejdete. Jejich výběr skutečně nepodceňujte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik vážíš?

40 -50 kg 33.4% (111)
50 a víc 31.3% (104)
60 a víc 12.7% (42)
70 a víc 8.4% (28)
80 a víc 8.1% (27)
Nad 90 6% (20)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama